POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE SUKCESEM - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE SUKCESEM

Poszukiwania prowadzone przez policjantów nowogardzkiego komisariatu zakończyły się pomyślnie. 73 – latek został odnaleziony cały i zdrowy. W zorganizowanych działaniach poszukiwawczych poza funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Nowogardzie wykorzystano również inne służby.

Funkcjonariusze o zaginięciu starszego mężczyzny dowiedzieli się w ubiegłą niedziele ( 27 maja br.) o godzinie 18:40 od pracowników Domu Opieki Społecznej w Nowogardzie skąd schorowany mężczyzna wyszedł. Komendant nowogardzkiej jednostki niezwłocznie ogłosi alarm dla funkcjonariuszy.

Do poszukiwań zaangażowano cały stan osobowy Komisariatu Policji w Nowogardzie. Przedmiotowe działania wsparte zostały dodatkowo przez strażakow:

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Osowie – 6 osób,

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszomierzu – 5 osób,

 • Ochtonicza Straż Pożarna w Błotnie – 5 osób,

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrzycy – 4 osoby,

 • Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Nowogardzie – 4 osoby,

Dodatkowo działania poszukiwawcze wsparte zostały przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zaopatrzonych w drona . Łącznie w pierwszym dniu poszukiwań udział wzięło 27 policjantów, oraz 25 strażaków.

 

W drugim dniu poszukiwań dodatkowo do działań włączyła się Państwową Straż Pożarną w Goleniowie, która przy użyciu łodki płaskodennej dokonała przeszukania tafli jeziora.

O godzinie 16:30 rozpoczęte zostały działania zorganizowane w ramach Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej KSRG Wołczkowo. Cała akcja skupiła:

 • 16 policjantów z KP Nowogard,

 • 8 policjantów z Oddziałów Prewencji Policji z KWP Szczecin,

 • 24 strażaków wraz z pasami ratowniczymi do szukania osób żywych z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej KSRG OSP Wołczkowo,

 • 28 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Osiny, Redła, Czarnogłowy, Węgorza, Osowa, Wyszomierza,oraz JRG z Nowogardu,

 • 4 inne osoby

Do działań poszukiwawczych użyto sprzętu SGPR KSGR.

Szcześliwy finał działań nastąpił w drugi dzień poszukiwań o godzinie 20:40 w momencie odnalezienie poszukiwanego mężczyzny na terenie przyległym do jeziora przez grupę poszukiwawczą w składzie: Daniel Górnicki i Patryk Ziemkowski z OSP Osina oraz z Marcinem Szcześniewicz z OSP Gryf Szczecin ( członek SGPR)

73-latek w chwili odnalezienia był przytomny, nie posiadał obrażeń, został przekazany pod opiekę medyczną.

W całej akcji poszukiwawczej istotnym elementem pomyślnego zakończenia działań była współpraca służb,zaangażowanie oraz profesjonalizm, którym wykazali się funkcjonariusze wszystkich służ biorących udział w poszukiwaniach.

Na podziękowanie zasługuję również Burmistrz Miasta Nowogard, który w drugim dniu trwania poszukiwań zapewnił uczestnikom akcji wyżywienie i napoje.

 

 

 • POSZUKIWANIA
  POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE SUKCESEM