Aktualności

Nietrzeźwy bez uprawnień przewoził ciężarną kobietę ulicami Maszewa

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 34 - letni kierowca Opla, który został zatrzymany do kontroli przez goleniowskich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie interwencji policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w czasie lekkomyślnej przejażdżki, kierujący przewoził swoją ciężarną partnerkę, która znajdowała się w 7 miesiącu ciąży.

W miniony czwartek (21 czerwca br. ) po godzinie 12:00 policjanci goleniowskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Maszewo, podjęli czynności mające na celu dokonanie kontroli pojazdu marki Opel jadącego ulicą Jedności Narodowej w Maszewie. Kierujący pojazdem, pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez funkcjonariuszkę policji, nie zatrzymał się, przyśpieszył i skręcił w boczną drogę. Po krótkim pościgu kierujący zatrzymał się, usprawiedliwiając się policjantom tym, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż jest pijany i nie posiada uprawnień. W czasie swojej przejażdżki 34 - latek nie był sam, tuż obok niego na miejscu pasażera siedziała jego partnerka, będąca w 7 miesiącu ciąży.

Kierujący za swoje wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo przeciwko nieodpowiedzialnemu mężczyźnie wszczęto postępowanie karne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pobawienia wolności.

  • Ruch Drogowy
    Nietrzeźwy bez uprawnień przewoził ciężarną kobietę ulicami Maszewa.