Trzeźwa droga do bezpieczeństwa - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Trzeźwa droga do bezpieczeństwa

Policjanci ruchu drogowego goleniowskiej komendy wraz ze specjalistką ds. nieletnich odwiedzili najstarsze klasy Zespołu Szkół nr 1, gdzie przeprowadzili prelekcje dla uczniów mającą na celu uświadamianie młodych kierowców i kandydatów na kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jakie są różnice pomiędzy stanem nietrzeźwości a stanem po użyciu alkoholu oraz jakie konsekwencje prawne niesie za sobą kierowanie pojazdem mechanicznym po alkoholu. Młodzi ludzie mieli możliwość nie tylko pogłębienia wiedzy na temat skutków jazdy pod wpływem alkoholu, ale również mogli zadawać pytania i prowadzić dyskusje o wpływie alkoholu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Spotkanie z młodzieżą miało na celu uświadomienie, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a skutki takiego nieprzemyślanego działania mogą być tragiczne nie tylko dla samego kierującego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wizyta w szkole, była również okazją do zachęcenia młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi. Mundurowi opowiadali o specyfice służby, jej wadach i zaletach i procesie rekrutacji.

Kończąc spotkanie w szkole, młodzi kierowcy otrzymali od funkcjonariuszy jednorazowe alkotesty oraz elementy odblaskowe.

 

  • Trzeźwa droga do bezpieczeństwa
  • Trzeźwa droga do bezpieczeństwa