Spotkanie policjantów z seniorami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Spotkanie policjantów z seniorami

Bezpieczeństwo osób starszych było tematem przewodnim spotkania, które odbyło się w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie. W spotkaniu udział wzięli policjanci z Goleniowa i Maszewa, seniorzy oraz przedstawiciel jednego z banków.

Głównym celem spotkania przeprowadzonego w ramach programu profilaktycznego „Aktywny i Bezpieczny Senior”, było uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Seniorzy dowiedzieli się jak nie dać się oszukać przestępcom działającym m.in. „na policjanta” i jak zareagować na telefon od oszusta. Mundurowi instruowali osoby starsze co należy zrobić, aby ochronić się przed utratą niejednokrotnie dobytku całego życia. Policjanci podkreślali, że często zdarza się tak, że seniorzy zmanipulowani przez przestępców udają się do banków, aby wypłacić wszystkie swoje oszczędności gromadzone niejednokrotnie przez całe życie, gdyż chcą pomóc „wnukowi” lub „muszą wziąć udział w policyjnych działaniach”, dlatego też podczas spotkania nie zabrakło przedstawiciela tej instytucji.

Podczas spotkania funkcjonariusze podkreślili, jak ważne znaczenie w ruchu drogowym mają elementy odblaskowe oraz przypomnieli o obowiązku ich używania oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Na zakończenie wizyty policjanci przekazali uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały informacyjne przygotowane w ramach programu profilaktycznego „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

 

  • Spotkanie policjantów z seniorami
  • Spotkanie policjantów z seniorami
  • Spotkanie policjantów z seniorami