Wyeliminowali z ruchu niesprawne busy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Wyeliminowali z ruchu niesprawne busy

Policjanci goleniowskiej drogówki kontrolowali stan techniczny busów przewożących pasażerów po terenie powiatu. W 2 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami, pojazdy były technicznie niesprawne. Funkcjonariusze zabronili kierowcom dalszej jazdy.

Pod szczególną kontrolą policjantów z Referatu Ruchu Drogowego goleniowskiej komendy były busy przewożące osoby. Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów, liczbę przewożonych osób zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym, dokumenty do prowadzenia pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

W 2 przypadkach okazało się, że pojazdy są niesprawne i nie nadają się do dalszej jazdy. Miały niesprawne hamulce, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu i nadmierną korozję. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne, zakazując dalszej jazdy, a na kierowców nałożono mandaty karne.

Celem policyjnych działań jest zapobieganie zdarzeniom drogowym oraz zobligowanie właścicieli firm transportowych jak i kierujących, do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.