Policjanci apelują o ostrożność - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Policjanci apelują o ostrożność

Opady śniegu spowodowały, że na drogach powiatu goleniowskiego mamy trudne warunki, jest ślisko i niebezpiecznie. Przekonało się o tym dzisiaj kilku kierowców. Dlatego apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

O tym, jak łatwo można utracić panowanie nad pojazdem, przekonał się kierowca Mercedesa Sprintera, który jadąc krajowa trójką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i swą podróż zakończył w przydrożnym rowie.

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku ciężarowego Mercedesa. Jego kierowca, jadąc w kierunku Rurzycy wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu, po czym pojazd przewrócił się na bok.

    

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Mimo poważnie wyglądających zdarzeń, zarówno oni, jak i pasażerowie nie doznali poważnych obrażeń.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.