Nie dadzą się oszukać - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Nie dadzą się oszukać

Goleniowscy policjanci w ramach działania Świetlicy Środowiskowej dla Seniorów, spotkali się z osobami starszymi w Klubie "Stara Hydrofornia" na Osiedlu Helenów. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczestników między innymi na temat zagrożeń związanych z oszustwami. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest używanie odblasków podczas poruszania się po drogach.

Specjalistka ds profilaktyki wraz z policjantem ruchu drogowego goleniowskiej komendy spotkali się z seniorami, aby uświadomić ich i przekazać wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać osoby starsze w codziennym życiu, w tym związane z oszustwami metodą „na wnuczka" czy "na policjanta". Omówiono podstawowe zasady i przepisy dotyczące pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. Seniorzy zostali uświadomieni jak ważną rolę w bezpieczeństwie odgrywają odblaski.

W trakcie spotkania, uczestnicy zadawali policjantom pytania, wyrażali swoje opinie oraz dzielili się własnymi spostrzeżeniami w omawianych kwestiach. Na zakończenie spotkania każdy senior otrzymał od funkcjonariuszy kamizelkę odblaskową.

 

  • Nie dadzą się oszukać
  • Nie dadzą się oszukać
  • Nie dadzą się oszukać