Zatrzymali pijanego kierowcę tira - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Zatrzymali pijanego kierowcę tira

Policjant ruchu drogowego z Goleniowa wspólnie ze strażnikiem miejskim, zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki, który mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, przyjechał do jednej z firm na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy kierowca tira przyjechał po towar do jednej z firm znajdujących się na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Dyżurny na miejsce skierował policjanta ruchu drogowego, pełniącego służbę razem ze strażnikiem miejskim.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu. Kierowca, 63-letni mieszkaniec woj. łódzkiego oświadczył, że dzień wcześniej spożywał alkohol i myślał, że zdążył wytrzeźwieć. Policjant zatrzymał kierowcy prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

W ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami Staży Miejskiej i Straży Granicznej, policjanci drogówki zapowiadają wzmożone kontrole drogowe na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.