Z promilami na zakazie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Z promilami na zakazie

8 miesięcy pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – taki wyrok usłyszał 37-letni mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był nietrzeźwy oraz prowadził pojazd na aktywnym zakazie sądowym.

Policjanci goleniowskiej drogówki, w sobotnia noc, pełniąc służbę na terenie miasta postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę Mercedesa, jadącego ulicą Maszewską w kierunku centrum Goleniowa. Funkcjonariusze dali sygnał kierowcy do zatrzymania się, ale ten nie zamierzał słuchać ich poleceń, dodał gazu i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, który zakończył się unieruchomieniem mercedesa. Kierowca wjechał na torowisko, skąd nie mógł dalej ruszyć.

Okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Goleniów, na przejażdżkę samochodem wybrał się z 1,6 promila alkoholu w organizmie, ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutów kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie stosowanie się do sądowego zakazu oraz ucieczkę, mającą na celu uniknięcie kontroli drogowej. Sąd zdecydował o ukaraniu mężczyzny 8 miesiącami pozbawienia wolności, dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obowiązkiem zapłaty 10000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

  • Z promilami na zakazie