Aktualności

Podsumowanie długiego majowego weekendu na goleniowskich drogach

Podczas tegorocznej majówki mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa na goleniowskich drogach. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

Na terenie powiatu goleniowskiego w majowy weekend policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących w tym 7 rowerzystów. Rekordzistą niechlubnego rankingu okazał się być kierowca samochodu marki Volkswagen. 43-letni mieszkaniec gminy Nowogard prowadził pojazd mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponad to policjanci ujawnili 3 kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu, oraz jednego kierującego znajdującego się w stanie po użyciu środków działających podobnie jak alkohol. Zatrzymano 8 praw jazdy z czego 2 za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50km/h.

Odnotowaliśmy również 12 niegroźnych kolizji.


 

Policjanci przypominają, że wszyscy kierujący, którzy wsiadają za kierownice po spożyciu alkoholu będą rozliczani z całą surowości. Każdy z zatrzymanych kierowców  musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.


sierż.sztab. Anna Dygas

  • alkomat
    Podsumowanie długiego majowego weekendu