Aktualności

Policjant oddał szpik dla "genetycznego bliźniaka"

Najważniejszym darem człowieka jest życie i to właśnie szanse na "drugie życie" swojemu "genetycznemu bliźniakowi" podarował goleniowski policjant.

29-letni funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie jest policjantem od 9 lat. Przez całą służbę w Policji kierował się słowami roty ślubowania oraz bronił bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatu goleniowskiego. Sam o sobie skromnie mówi, że robi na co dzień to, co do niego należy, a służbę w Policji wybrał  świadomie, zdając sobie sprawę z  obowiązków jakie za tym idą.


24 czerwca 2019 r. goleniowski mundurowy otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania "drugiego życia"  swojemu "genetycznemu bliźniakowi". Funkcjonariusz po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorego mężczyzny z Polski, nie zastanawiał się ani chwili.


Jak wspomina mundurowy: "Po odebraniu telefonu z DKMS-u poczułem ogromną radość, spełniły się moje marzenia. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dlatego też, zostałem  policjantem .  Dostałem szansę, by dać  komuś nadzieję i  "drugie życie".
Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

 

sierż. szt. Anna Dygas

  • Policjant oddał szpik dla "genetycznego bliźniaka"