Aktualności

Nie chwal się na internecie wyjazdem na wakacje! Nie dawaj okazji złodziejowi!

Wybrałeś już miejsce urlopu? Masz terminy wyjazdu?Spakowałeś walizki? Zadbaj także o zabezpieczenie Twojego mieszkania, domu przed złodziejem. Nie chwal się swoim wyjazdem na portalach społecznościowych. Złodziej tylko czeka na taką informacje!

Jak co roku w czasie wakacji planujemy gdzie i kiedy spędzimy te kilka dni odpoczynku od codziennych obowiązków. Kilka dni przed planowanym wyjazdem oprócz zorganizowania bagaży należy pomyśleć również o tym jak zabezpieczyć nasze mieszkanie przed dostępem osób niepowołanych.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i nie umieszczanie na portalach społecznościowych zdjęć, które identyfikują Twoje miejsce zamieszkania. Nie należy również umieszczać na przedmiotowych stronach informacji o tym, że wyjeżdżamy na wakacje, gdyż oprócz naszych przyjaciół informacja taka trafia również do oszustów i złodziei, którzy tylko czekają na taką okazję.

Wyjeżdżając na urlop poprośmy o pomoc bliskich oraz sąsiadów. W czasie, gdy Was nie będzie w domu niech opróżniają Waszą skrzynkę pocztową, aby nie było widać, że nie ma Was w domu. Warto poprosić, aby zawsze ktoś zajrzał do Waszego mieszkania, zapalił światło,  przy okazji podlał kwiaty czy nakarmił rybki.

 Zadbajmy, aby nasze wakacje zakończyły się bez nieprzyjemnych niespodzianek.

 

sierż.sztab. Anna Dygas

 

  • Nie chwal się na internecie wyjazdem na wakacje! Nie dawaj okazji złodziejowi!