Aktualności

Goleniowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży i odzyskali skradzione pieniądze

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie zatrzymali czterech sprawców kradzieży, którzy okradli mieszkankę gminy Stepnica. Sprawcy wykorzystując nieuwagę kobiety, ukradli z jej mieszkania ponad 5 tyś. złotych. Dzięki sprawnej reakcji funkcjonariuszy złodzieje niedługo cieszyli się łupem, gdyż krótko po zdarzeniu zostali zatrzymani.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (03.09.2019r.). Dyżurny goleniowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o grupie osób, która wykorzystując nieuwagę  77-letniej kobiety dokonała  kradzieży  z jej mieszkania pieniędzy w kwocie ponad 5 tyś. złotych.  Pokrzywdzona dokładnie opisała sprawców, były to trzy kobiety oraz jeden mężczyzna wyglądający na Romów.

Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani policjanci z goleniowskiej, stepnickiej i przybiernowskiej jednostki oraz pies policyjny z przewodnikiem.  W całą akcję włączyli się również  funkcjonariusze stepnickiej Straży Miejskiej.  Zaledwie chwilę zajęło mundurowym ustalenie sprawców oraz pojazdu, którym się poruszali. W okolicy miejscowości Gąsierzyno policjanci ujawnili pojazd marki Ford Mondeo, którym to poruszała się grupa złodziei. Kierowca pojazdu, pomimo wydanym przez policjantów poleceniom, nie zatrzymał się i kontynuował jazdę.  Ostatecznie sprawcy po kilku kilometrach  porzucili pojazd i podjęli próbę ucieczki, która zakończyła się fiaskiem, bowiem trafili oni w ręce Policji.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów za kradzież, a prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Goleniowie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka izolacyjnego w postaci 3 miesięcy  tymczasowego aresztu,  do którego sąd się przychylił.

Funkcjonariusze ustalili, że podobnych kradzieży na terenie powiatu goleniowskiego może być więcej. W związku  z powyższym prosimy  o kontakt osoby, które padły ofiarą podobnych przestępstw, których sprawcami mogła być opisana grupa osób wyglądających na obywateli romskich.  

Wszelkie zawiadomienia należy zgłaszać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie lub jednostkach podległych.

 

mł.asp. Anna Dygas