Aby ferie zimowe były bezpieczne - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

Aby ferie zimowe były bezpieczne

W ramach działań profilaktycznych "Bezpieczne ferie", goleniowski dzielnicowy wraz ze specjalistką ds. nieletnich i patologii, przeprowadzili zajęcia z przedszkolakami Publicznego Przedszkola nr 2 w Goleniowie, które miały na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

W ramach działań profilaktycznych "Bezpieczne ferie", funkcjonariusze odwiedzili sympatyczne maluchu z Publicznego Przedszkola nr 2 w Goleniowie. Podczas spotkania omówili zagrożenia, na jakie w okresie zimowym narażone są dzieci i młodzież oraz zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w miejscach niedozwolonych.

Z uwagi na fakt, iż sporo dzieci spędzi ferie w domu, nie zabrakło tematów związanych z bezpieczeństwem w miejscu zamieszkania, a szczególnie podczas nieobecności osób dorosłych.

Podczas pogadanek, funkcjonariusze przypominali o zasadach obowiązujących w przypadku, gdy zaczepia nas obca osoba oraz groźny pies oraz poruszyli zagadnienia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także korzystania z numerów telefonów alarmowych.

 

mł.asp.Anna Dygas

  • Aby ferie zimowe były bezpieczne
  • Aby ferie zimowe były bezpieczne