O bezpieczeństwie przed feriami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Aktualności

O bezpieczeństwie przed feriami

Dzielnicowy wraz ze specjalistką ds. nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie. Celem spotkania było, jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania ferii.

W czasie swoich odwiedzin, przedstawiciele goleniowskiej Policji omawiali zagrożenia, na jakie w okresie zimowym narażone są dzieci i młodzież oraz zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem.
Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w miejscach niedozwolonych.

Poruszono również kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych, szczególnie poruszających się po zmierzchu na drogach poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze przypomnieli o tym jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie zimą gdy szybko zapada zmrok, a pieszy wyposażony w odblask widoczny jest dla kierowcy nawet z odległości 150 metrów. Osoba ubrana na ciemno, bez odblasku, zauważalna jest zaledwie z odległości 40 metrów.

w trakcie spotkania, uczniowie zostali poddani egzaminowi na bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Z uwagi na fakt, iż sporo dzieci spędzi ferie w domu, nie zabrakło tematów związanych z bezpieczeństwem w miejscu zamieszkania, a szczególnie podczas nieobecności osób dorosłych.

Podczas pogadanek, funkcjonariusze przypominali o zasadach obowiązujących w przypadku, gdy zaczepia nas obca osoba oraz groźny pies oraz poruszyli zagadnienia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także korzystania z numerów telefonów alarmowych.

 

mł.sp. Anna Dygas

 

 

  • O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
  • O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
  • O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
  • O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
  • O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku