Aktualności

Jechał „zygzakiem” będąc pod wpływem środków odurzających

Policjanci z goleniowskiej „patrolówki” w sobotnią noc zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka, który jadąc Fordem Focus niebezpiecznie poruszał się zygzakiem po jezdni. Jak się okazało mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie podczas sobotniej służby w noc z 27/28.06.2020 r. zauważyli kierującego pojazdem marki  Ford Focus, który jadąc ul. Nowogardzką w Goleniowie  porusza się  tzn.„zygzakiem”. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali kierującego. Po przebadaniu 30-letniego  mieszkańca Gminy Nowogard okazało się, że znajduję się on pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełniony czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków traktowane jest tak samo jako kierowanie pod wpływem alkoholu.

Narkotyki znacznie dłużej aniżeli alkohol utrzymują się w organizmie. Zażywanie środków psychoaktywnych znacznie ogranicza predyspozycje kierujących poprzez zaburzenie ich zdolności do koncentracji. Spowolnia także proces podejmowania decyzji.

Nie ma miejsca na alkohol i narkotyki za kierownicą!

 

mł.asp. Anna Dygas

  • Jechał „zygzakiem” będąc pod wpływem środków odurzających