Dzielnicowi KPP Goleniów - Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

Dzielnicowi KPP Goleniów

Dzielnicowi KPP Goleniów

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby. W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

 

Rejon I

 

st.sierż. Agata Capiga

tel. 47 78 215 35

tel. kom. 571 323 752 (aktywny podczas służby obchodowej)

ul. Maszewska 9, 72-100 Goleniów

pok. nr 206

e-mail: dzielnicowy.goleniow1@sc.policja.gov.pl

 

ulice: Konstytucji 3 Maja, Barnima I, Tadeusza Kościuszki, Aleksandra Puszkina, Plac Mieszka I, Grunwaldzka, Słowiańska, Jana Kilińskiego, Młynarska, Juliana Ursyna Niemcewicza, Plac Lotników, Zielona Droga, Przemysłowa, Krótka, Kazimierza Pułaskiego, Plac Piłsudskiego, Szarych Szeregów, Szkolna, Pocztowa, Józefa Sorysa, Wincentego Witosa, Bohaterów Warszawy, Partyzantów, Emilii Plater, Łąkowa, Chłopska, Ludowa, Robotnicza, Władysława Łokietka, Generała Władysława Andersa nr 9-18, Dworcowa 

Zadania priorytetowe na okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku:

W wyniku przeprowadzonych spotkań  oraz rozmów z mieszkańcami  rejonu służbowego nr 1 ustalono, iż głównym problemem w tym rejonie jest łamanie zasad i przepisów ruchu drogowego przez kierujących samochodami ciężarowymi. Zdrarzenia występują z reguły w godzinach porannych oraz popołudniowych. Kierujący samochodami ciężarowymi notorycznie łamią zakaz wjazdu samochodów ciężarowych tj. nie stosują się do znaku B-5. Podczas rozmów z mieszkańcami ustalono również, że na terenie parkingu Galerii Handlowej "Mini Park" w Goleniowie mieszczącej się przy ul. Dworcowej   występuje problem niedostosowania prędkości jazdy do obowiązujących ograniczeń przez kierujących poruszających się w tamtejszym rejonie . Zdarzenia występują w późnych godzinach wieczornych oraz nocnych. Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Dworcowej 9 w Goleniowie zgłasza problem z doświetleniem części parkingu w związku z brakiem realizacji napraw ze strony właściciela Galerii "Mini Park" co wpływa na brak oświetlenia części parkingu oraz zagrożenie bezpieczeństwa pieszych poruszających się w jego rejonie. Zdarzenia następują z reguły w późnych godzinach wieczornych i nocnych. Zagrożenie bezpieczeństwa występuje w godzinach wieczorno-nocnych. Mieszkańcy rejonu nr 1 zgłaszają, że na terenie rzeki Ina od strony ul. Dworcowej dochodzi do zaśmiecania terenu oraz o braku uprzątnięcia tego terenu przez służby porządkowe.  W związku z analizą zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa, podjęte zostaną następujące czynności: objęcie kontrolą miejsc grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją, w szczególności w rejonie ul. Szarych Szeregów  ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Dworcowej. Powyższe wykroczenia najczęściej występują w godzinach wieczorno-nocnych.W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priotytetowego na omawianym terenie  w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

 

Rejon II

st. sierż. Krzysztof Fałek

tel. 47 78 215 31

tel. kom. 571-323-757 (aktywny podczas służby obchodowej)

ul. Maszewska 9, 72-100 Goleniów

pok. nr 206

e-mail: dzielnicowy.goleniow2@sc.policja.gov.pl

 

 

ulice: Marii Konopnickiej, Władyslawa Reymonta, Bolesława Prusa, Al. Róż, Sportowa, Cypriana  Kamila Norwida, Generała Stefana Grota-Roweckiego, Stanisława Wyspiańskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Kasprowicza, Stanisława Moniuszki, Henryka Sienkiewicza, Elizy Orzeszkowej, Mikołaja Kopernika, Michała Drzymały, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica, Mikołaja Reja, Adama Asnyka, Konstantego Ciołkowskiego, Ks.Jana Twardowskiego, Marii Dąbrowskiej, Zofii Nałkowskiej, Stefana Żeromskiego, Maszewska, Tartaczna, Zakładowa, I Brygady Legionów, Fabryczna, Rzemieślnicza, Bankowa, Fryderyka Chopina, Parkowa, Inwalidzka, Spacerowa, Boczna, Osiedle Helenów, Krzekowo, Rybacka, ogrody działkowe przy ul. Boh. Warszawy oraz ul. Maszewskiej, Rumiankowa, Paproci, Miętowa, Stefana Starzyńskiego, Księdza Alojzego Mochalskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Słoneczne Wzgórze, Urodzajna, Powrotna, sielska, Żniwna, Urocza, Na Polanie, Zielone Wzgórze, Przyrodnicza, Botaniczna, Zielona, Roślinna, Ekologiczna, Boczna, Bolesława Chrobrego, Dębowa, Jodłowa, Kalinowa, Kolejowa, Bolesława Krzywoustego, Leśna, Ignacego Jana Paderewskiego, Władysława Sikorskiego,  Sosnowa, Spokojna, Stargardzka, Plac Strażacki, Świerkowa, Torowa, Wileńska, Wytwórcza, Jaworowa, Gabriela Narutowicza

 

Zadania priorytetowe na okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku:

W wyniku przeprowadzonych  z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 2 ustalono, iż głównym problemem w tym rejonie jest gromadzenie się młodzieży na parkingu przy Stadionie Miejskim w Goleniowie na ul. Sportowej 25 od ul. C.K. Norwida - osoby te w większości przypadków przyjeżdzają pojazdami osobowymi łącząc się w duże grupy, podczas spotkań spożywają alkohol, zakłócają ład i porządek publiczny poprzez głośne zachowanie, przy czym zaśmiecają i zanieczyszczają teren parkingu. Zjawisko to występuje głównie w godzinach 18:00-04:00 w piątki, soboty, oraz niedziele. W związku z powyższym jako zadania priorytetowe przyjęto działania mające na celu zminimalizowanie występujących wykroczeń oraz większenie bezpieczeństwa osób tam mieszkających.

 

 

Rejon III

 

 

sierż.sztab.  Marcela Kominek

tel. 47 78 215 33

tel. kom. 571-323-754 (aktywny podczas służby obchodowej)

ul. Maszewska 9, 72-100 Goleniów

pok. nr 206

e-mail: dzielnicowy.goleniow3@sc.policja.gov.pl

 

ulice: Nowogardzka, Ofiar Katynia, Armii Krajowej, Króla Władysława Jagiełły, Wojska Polskiego, Odrodzenia, Niepodległości, Ptasia, Brzozowa, Polska, Piastów, ks. Piotra Wawrzyniaka, Janusza Korczaka, Jana Pawła II, ks. Augustyna Kordeckiego, Pomorska, Juliusza Słowackiego, Stanisława Mikołajczyka, Wolińska, Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego, Juliana Tuwima, Konstantego Indefonsa Gałczyńskiego, Czesława Milosza, ks. Maksymiliana Kolbego, Graniczna, Zaułek, Ku Słońcu, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Grenadierów, Metalowa, Anny Jagiellonki, Bogusława X, Króla Jana III Sobieskiego, Wąska, Owocowa, Kwiatowa, Szarotki, Wiosenna, Sadowa, Walecznych, Ogrodowa, Polna, Przestrzenna nr 1-2.

Zadania priorytetowe na okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku:

W wyniku przeprowadzonych spotkań oraz rozmów z mieszkańcami rejonu służbowego nr 3 ustalono, iż głównym problemem w tym rejonie jest zakłócanie spokoju, porządku publicznego i spoczynku nocnego, głównie na ul. Stanisława Mikołajczyka oraz na ul. Armii Krajowej .Zdarzenia występują z reguły w późnych godzinach popołudniowych wieczornych i nocnych. Osoby zakłócające spokój i spoczynek nocny oraza porządek publiczny często nadużywają alkohol, gromadzą się w bramach wejściowych oraz na terenie klatek schodowych budynków wielorodzinnych.  W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon IV

sierż.sztab Adam Zygmański

tel. 47 78 215 32

tel. kom. 571-323-753 (aktywny podczas służby obchodowej)

ul. Maszewska 9, 72-100 Goleniów

pok. nr 206

e-mail: dzielnicowy.goleniow4@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Szczecińska, Nadrzeczna, Jana Matejki, Piaskowa, Akacjowa, Lipowa, Wrzosowa, Cicha, Przestrzenna, Przestrzenna ogrody działkowe

 

Zadania priorytetowe na okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 4 ustalono, że głównym problemem w tym rejonie jest niszczenie elewacji budynków wielorodzinnych na ulicach: Lipowej, Piaskowej i Matejki, poprzez wykonywanie przy użyciu  farb w sprayu napisów przez n/n sprawców. Napisy takie pojawiają się na ścianach wielu bloków, jak również wewnątrz klatek schodowych i w widoczny sposób, negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców rejonu.  W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon V

st.asp. Roman Kielec

tel. 47 78 215 36

tel. kom. 571-323-755 (aktywny podczas służby obchodowej)

ul. Maszewska 9, 72-100 Goleniów

pok. nr 206

e-mail: dzielnicowy.goleniow5@sc.policja.gov.pl

miejscowości: Wierzchosław, Miękowo, Kolonia Gniazdowo, Białuń, Żółwia Błoć, Niewiadowo, Glewice, Kolonia Żółwia, Marszewo, Podańsko, Budno, Imno, Mosty, Mosty Osiedle, Burowo, Danowo, Zabród, Bolechowo, Stawno, Tarnówko, Tarnowiec, Bącznik.

 

Zadania priorytetowe na okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 5 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu w miejscowości Białuń.  Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsca przed obiektem. Gromadzące się osoby wywodzą się ze środowisk pracowników sezonowych i bezrobotnych. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Sklepy znajdują się w centrum wsi i z zakupów korzysta gro mieszkańców miejscowości. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

 

Rejon VI

asp. Marcin Józwiak

tel. 47 78 215 34

tel. kom. 571-323-756

ul. Maszewska 9, 72-100 Goleniów

pok. nr 206

e-mail: dzielnicowy.goleniow6@sc.policja.gov.pl

 

miejscowości: Rurzyca, Pucice, Kliniska Wielkie, Czarna Łaka, Lubczyna, Kępy Lubczyńskie, Borzysławiec, Komarowo, Łozienica, Łęsko, Domastryjewo, Żdżary, Modrzewie, Bolesławice, Święta, Kamieniska, Łaniewo, Krępsko, Kąty, Inoujście, Załom - ul. Akacjowa, Beztroska, Brzozowa, Chabrowa, Cicha, Cisowa, Dębowa, Domowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Klonowa, Leśna, Lipowa, Lubczyńska, Łąkowa, Lipowa, Magnolii, Mała, Nieduża, Parkowa, Polna, Poranna, Przygodna, Przytulna, Rzemieślnicza, Sosnowa, Starowieyskiego, Szyszkowa, Wierzbowa, Zimowa

 

Zadania priorytetowe na okres od od 1 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz informacji docierających do dzielnicowego podległego rejonu służbowego nr 6 ustalono, że głównym problemem są tzw. "dzikie wysypiska śmieci". Miejsca w których nieodpowiedzialni ludzie wyrzucają pozostałości budowlane, stare opony i inne śmieci, znajdują się w przeważającej większości na terenie zalesionym oraz mało uczęszczanym, w Gminie Goleniów. W szczególności zagrożone są tereny leśne przy drodze pomiędzy miejscowościami Czarna Łąka i Lubczyna, gdzie znajduje się wiele miejsc zaśmiecanych odpadami różnego rodzaju. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zagrożenia.