Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Sport
    Policyjni narciarze w KGP
    Przez dwa tygodnie lutego polscy policjanci pełnili służbę na stokach włoskich Alp. W połowie marca spotkał się z nimi zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster. W spotkaniu uczestniczyli także funkcjonariusze, którzy w lutym uratowali na stoku życie narciarzowi z Czech.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Prawo
    Bezpieczeństwo na granicy i protesty
    Marcowe posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych były zdominowane przez tematy dotyczące wzmocnienia wschodniej granicy Polski oraz działań Policji i kierownictwa MSWiA podczas protestu rolników.
  • Kraj
    Powołanie komendanta głównego Policji
    Z dniem 21 marca 2024 r. prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego powołał na stanowisko komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia, który pełnił obowiązki szefa polskiej Policji od 22 grudnia 2023 r.
  • Historia
    Z pamiętnika zabójcy
    W maju 2015 roku przypadkowi przechodnie znaleźli w Jeziorze Lusowskim pod Poznaniem ciało 60-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych wcześniejszych obrażeń, nie było świadków zdarzenia, ustalono, że mężczyzna chorował na serce. Wszystko wskazywało, że Wojciech L. podczas wędkowania wpadł z mostu do wody i się utopił. Sprawę potraktowano jako nieszczęśliwy wypadek i umorzono. Co zatem spowodowało, że pięć lat później wrócili do niej śledczy z poznańskiego Archiwum X?
  • Pamięć
    95 lat temu powstała „Rodzina Policyjna”
    Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna” świadczyło pomoc w środowisku przedwojennej policji. Prowadziło domy dla policyjnych sierot, świetlice dla funkcjonariuszy i ich rodzin, biblioteki, organizowało odczyty i wystawy.

Archiwum