Aktualności

Spotkanie w ramach obchodów "Dnia Seniora"

W dniu 26 października 2022 roku funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wraz z przedstawicielami ZUS, Oddział Szczecin, uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z seniorami, z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Goleniowie. Przedsięwzięcie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Spotkanie odbyło się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej (CAL), przy ul. Wojska Polskiego w Goleniowie, a uczestnikami spotkania byli seniorzy. Zorganizowane spotkanie miało na celu zwiększenie ochrony w życiu codziennym, co z kolei pozwoliło na wzrost poczucia świadomości w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie spotkania przedstawiono różne aspekty przestępczości i codziennych sytuacji uwzględniających cyberprzestępczość oraz przestępczość ekonomiczną.

Podczas trwającego spotkania przedstawiciele ZUS zapoznali ze swoimi działaniami komunikacyjnymi, w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pod hasłem:. "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo". Przedstawione zostały informacje dotyczące zasad przyznawania, wypłacania i zmian w zaopatrzeniu emerytalnym lub rentowym.

W formie dyskusji przedstawiono praktyczne aspekty zabezpieczenia się przed przestępstwami dotyczącymi osób starszych oraz zasady korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również wielu przydatnych materiałów informacyjno-edukacyjnych, które zostały przkazane uczestnikom spotkania. Prowadzone programy profilaktyczne Policji  takie jak: "Bezpieczny senior" pozwalają na zwiększenia ogólnej świadomości w obszarze bezpieczeństwa.

 

 

st.sierż.Natalia Gogosza

  • Spotkanie w ramach obchodów "Dnia Seniora"
  • Spotkanie w ramach obchodów "Dnia Seniora"
  • Spotkanie w ramach obchodów "Dnia Seniora"
  • Spotkanie w ramach obchodów "Dnia Seniora"
Powrót na górę strony