Aktualności

Profilaktyka antynarkotykowa

O tym jak ważny jest zdrowy tryb życia, daleki od wszelkiego rodzaju używek dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie. Pani Beata Czorna, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wspólnie z Panią Moniką Pyzik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiedziały o szkodliwości zażywania różnych substancji psychoaktywnych i psychotropowych.

Dzięki programowi „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”, realizujemy szerokie działania edukacyjne, mające na celu promowanie zdrowego trybu życia. Uczestnicy spotkań mają możliwość zapoznania się ze szkodliwością poszczególnych narkotyków. O tym jak oddziałują na nasz organizm nowe narkotyki opowiedziała Pani Monika Pyzik z Sanepidu. Uświadomiła jakie związki chemiczne są w składzie zakazanych substancji..

Z kolei Pani Beata Czorna zapoznała uczniów z odpowiedzialnością karną wynikającą z Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku, o przeciwdziałaniu narkomanii. Dużo uwagi poświęciła na uświadomienie uczestników, że posiadanie, wytwarzanie, przetwarzanie, wprowadzanie do obrotu, przewóz, wywóz a nawet propagowanie i reklama substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych podlega odpowiedzialności karnej.

Na koniec spotkania zostały przekazane ulotki edukacyjne, które pozwolą na zwiększenie świadomości zagrożenia związanego z przedmiotową tematyką.

 

 

st.sierż.Natalia Gogosza

  • Profilaktyka antynarkotykowa
  • Profilaktyka antynarkotykowa
  • Profilaktyka antynarkotykowa
  • Profilaktyka antynarkotykowa
Powrót na górę strony