Aktualności

Bezpieczny senior-spotkanie z maszewskimi policjantami

W dniu wczorajszym policjanci Posterunku Policji w Maszewie, przeprowadzili spotkanie w klubie „Senior+”. Uczestnicy kameralnego spotkania mieli okazję na poszerzenie swojej wiedzy o przydatne metody zabezpieczeń przed procederem oszustw i wyłudzeń.

Kierownik Posterunku Policji w Maszewie-mł.asp.Magdalena Mickiewicz wspólnie z dzielnicowym, przeprowadzili spotkanie w jednym z prowadzonych klubów seniora w Maszewie. Funkcjonariusze zapoznali uczestników z powszechnie stosowanymi metodami oszustw i wyłudzeń zasobów pieniężnych. Seniorzy poznali zasady bezpieczeństwa jak chronić siebie oraz swoich najbliższych. Omówiony został również schemat podszywania się pod pracowników banków, maklerów i brokerów giełdowych, w celu pozyskania środków finansowych.

Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz drogi dla rowerów.

W ramach zwiększenia bezpieczeństwa, każdy uczestnik spotkania otrzymał element odblaskowy. Seniorom zwrócono uwagę, iż takie elementy powinny być naszym stałym wyposażeniem nie tylko podczas zmierzchu w obszarze zabudowanym.

 

 

st.sierż.Natalia Gogosza

  • Bezpieczny senior-spotkanie z maszewskimi policjantami
  • Bezpieczny senior-spotkanie z maszewskimi policjantami
  • Bezpieczny senior-spotkanie z maszewskimi policjantami
Powrót na górę strony