Aktualności

Bezpieczna zima z policyjnymi radami

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długołęce mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Komisariatu Policji w Nowogardzie, na zajęciach poświęconych zimowej tematyce. Z okazji zbliżających się ferii zimowych z uczestnikami spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw.

W ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie 2023”, Pani Paulina Stawirej poruszyła tematykę bezpiecznego zimowego wypoczynku. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania ze stoków narciarskich. Przestrzegano uczniów jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie się podczas aktywnego wypoczynku.

Nie zabrakło również tematyki bezpieczeństwa podczas pobytu w domu oraz podróży samochodem. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe znaki drogowe oraz zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O tym czego należy się wystrzegać w podróży i jakie zachowania mogą spowodować zagrożenie opowiadała przedstawicielka Komisariatu Policji w Nowogardzie.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję odcisnąć swoje linie papilarne i uzyskać personalny certyfikat, który będzie wspaniałą pamiątką spotkania z funkcjonariuszami.

Mamy nadzieję, że przekazana wiedza okaże się bardzo przydatna, a uczniowie cali i zdrowi powrócą do szkół z zimowego wypoczynku.

 

st.sierż.Natalia Gogosza

  • Bezpieczna zima z policyjnymi radami
  • Bezpieczna zima z policyjnymi radami
Powrót na górę strony