Aktualności

Weekendowe kontrole trzeźwości

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zapobiegać zdarzeniom drogowym z udziałem nietrzeźwych kierujących, goleniowscy policjanci w ostatni weekend przeprowadzali zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości.

Pomimo licznych kontroli stanu trzeźwości oraz wielu apeli do społeczeństwa, w dalszym ciągu ujawniani są nietrzeźwi kierujący. Tylko w miniony weekend w wyniku przesiewowych kontroli ujawnionych zostało 6 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 2 kierujących pod wpływem środków odurzających.

Rekordzistą okazał się być 34-letni mieszkaniec Gryfic, poruszający się drogą S3, który kierował samochodem osobowym m-ki Volvo, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało na stężenie 2,24 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierujący z pokaźnym wynikiem to 36-letni mieszkaniec Goleniowa, który kierował samochodem m-ki Iveco, mając 1,40 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto policjanci zatrzymali również 2 kierujących, będących pod wpływem środków odurzających. Pierwszy z nich to 24-letni mieszkaniec m. Dębice, który kierował samochodem osobowym m-ki Opel. Natomiast drugi kierujący to 39-letni mieszkaniec Goleniowa, który kierował motorowerem m-ki Fuxianda.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności prawnej !!

 

Art. 178a Kodeksu Karnego

§  1. 

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 87 Kodeksu Wykroczeń

§  1. 

Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

 

mł.asp. Natalia Gogosza

Powrót na górę strony