Aktualności

Wspólna akcja policjantów i kolarzy

Data publikacji 25.11.2015

Policjanci ruchu drogowego z Goleniowa wspólnie z zawodnikami sekcji kolarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ratusz Maszewo”, dbając o bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg, rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe oraz przypominali o przepisach dotyczących ich stosowania.

W okresie jesienno-zimowym, niechronieni użytkownicy dróg stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok powoduje, że piesi i rowerzyści na drogach stają się słabo widoczni. Założenie elementów odblaskowych zwiększa odległość, z której kierowcy samochodów mogą ich dostrzec. Znacząco wydłuża to czas na poprawną reakcję kierowcy i podnosi poziom bezpieczeństwa.

O tym, jak ważne znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym mają odblaski, doskonale wiedzą zawodnicy UKS „Ratusz Maszewo”, którzy trenując kolarstwo, poruszają się drogami całego powiatu. Dlatego chętnie włączyli się do działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów goleniowskiej drogówki i razem z funkcjonariuszami, na ulicach Maszewa, wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe.

Celem akcji było propagowanie i uświadamianie, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Policjanci ze sportowcami zachęcali do ich noszenia, nie tylko w przypadkach określonych w przepisach.

Policjanci apelują: bądźmy widoczni na drodze, ponieważ nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Nawet najmniejszy element odblaskowy, może uratować życie.

 

asp. Julita Filipczuk

Powrót na górę strony