Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Ty zgłaszasz, My sprawdzamy!

Data publikacji 01.04.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to łatwa w obsłudze aplikacja dzięki, której w sposób prosty, nawet nie wychodząc z domu zadbasz o bezpieczeństwo Twoje i bliskich. Z aplikacji może skorzystać każdy, a każde zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu. Widzisz w swojej okolicy coś niepokojącego? Zareaguj i zgłoś to na KMZB!

Bezpieczeństwa to podstawowa potrzeba każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem, a Policją. To dzięki informacjom przekazanym przez społeczeństwo, Policja może jeszcze lepiej zapewniać bezpieczeństwo, reagując na wskazane na mapie zagrożenia.

KMZB to interaktywne narzędzie za pośrednictwem którego możesz zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zgłoszonych zagrożeń w danej lokalizacji. Sam też możesz zasygnalizować Policji jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

Do zgłoszenia na KMZB wystarczy dowolne urządzenie z przeglądarką i dostępem do Internetu. Może to być smartfon, tablet, komputer. Nie trzeba zakładać konta, ani nigdzie się logować. Zgłoszenie można wysłać anonimowo i bardzo szybko.

Dla ułatwienia przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pod adresem internetowym https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.

To proste! A dzięki temu Policja może przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczeństwa i zaplanować działania mające na celu ich wyeliminowanie.

Nie możemy zapominać o tym, że bardzo często to od nas zależy, czy i jak szybko, zostanie wyeliminowane zagrożenie. Bardzo cieszy nas fakt, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest coraz bardziej popularna i że mieszkańcy wielokrotnie z niej korzystają.

ZAPAMIĘTAJ, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, ale w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

 mł. asp. Anna Dygas

 

 

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Ty zgłaszasz, My sprawdzamy!
Powrót na górę strony