Aktualności

Nieletni świadomy swoich praw i obowiązków.

Data publikacji 29.11.2022

Profilaktyk Komisariatu Policji w Nowogardzie odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Błotnie aby porozmawiać odpowiedzialności karnej oraz o zjawisku cyberprzemocy.

Odpowiedzialność karna i prawna nieletnich, cyberprzemoc oraz przemoc rówieśnicza to pojęcia, których wyjaśniania podjęła się Pani Paulina Stawirej - profilaktyk Komisariatu Policji w Nowogardzie podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Błotnie.

W prelekcji wzięły udział dzieci z klas od IV do VII. Nasza przedstawicielka rozmawiała z uczniami na temat przemocy rówieśniczej, zagrożeń jakie niesie za sobą Internet i odpowiedzialności karnej za czyny popełnione przez nieletnich.

Pani Paulina Stawirej poinformowała uczestników spotkania co to jest demoralizacja przedstawiła przy tym jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Omówiła także przykłady, gdzie często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęścia i przed oblicze sądu.   Dzieci dowiedziały się również jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione.

Podczas spotkania profilaktyk przypomniała także, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a każde użycie komputera zostawia ślady. Uświadomiono uczniów, że słowa tak samą ranią w życiu realnym jak i w sieci.

 

 

asp. Anna Dygas

  • spotkanie profilaktyka z uczniami Szkoły Podstawowej
    Nieletni świadomy swoich praw i obowiązków.
  • spotkanie profilaktyka z uczniami Szkoły Podstawowej
    Nieletni świadomy swoich praw i obowiązków.
Powrót na górę strony