Aktualności

Przedszkolaki świecą bezpieczeństwem!

Data publikacji 29.11.2022

Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza to nowogardzcy policjanci nie zwalniają tempa i przeprowadzają szereg spotkań profilaktycznych podczas których poruszają temat m.in. bezpieczeństwa. W ubiegły poniedziałek (28.11.2022 r.) mundurowi odwiedzili sympatyczne maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowogardzie.

O tym, że spotkania z przedszkolakami zawsze są ciekawe chyba nie musimy przekonywać? Dla nas prelekcje z maluchami to prawdziwa przyjemności. Okazję do takiego spotkania w ubiegły poniedziałek (28.11.2022 r.) mieli mundurowi z Komisariatu Policji w Nowogardzie, którzy w towarzystwie włodarza Nowogardu Roberta Czapli przeprowadzili lekcje bezpieczeństwa wśród przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 4 w Nowogardzie.

Spotkanie z maluchami przeprowadziła nowogardzka profilaktyk Paulina Stawirej oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Nowogardzie mł. asp. Kamil Paleta. Podczas prelekcji obecny był też sam Komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie  kom. Marcin Włodarczyk.  Tematem zajęć było bezpieczeństwo na drodze, w domu, podczas zabawa na podwórku oraz w przedszkolu. Pani Paulina Stawirej omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują każdego użytkownika drogi, nawet tego najmniejszego!

Prowadzący podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym, gdy na dworze szybko zapada zmrok a późno robi się jasno.

Przedszkolaki miały okazję poćwiczyć przechodzenie przez pasy. Maluchy chętnie brały aktywny udział w spotkaniu i zadawały mnóstwo ciekawych a niekiedy i trudnych pytań.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał kamizelkę odblaskową. Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia. Sympatyczne przedszkolaki w podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia wręczyły naszym policjantom urocze podziękowania.

 

 asp. Anna Dygas

  • Przedszkolaki świecą bezpieczeństwem!
  • Przedszkolaki świecą bezpieczeństwem!
  • Przedszkolaki świecą bezpieczeństwem!
  • Przedszkolaki świecą bezpieczeństwem!
  • Przedszkolaki świecą bezpieczeństwem!
Powrót na górę strony