Aktualności

Ślubowanie nowogardzkiej klasy policyjnej

Data publikacji 04.12.2022

Pierwszoklasiści z nowogardzkiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Nowogardzie złożyli ślubowanie przed zaproszonymi gośćmi, gronem pedagogicznym, starszymi kolegami oraz rodzicami. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczył także Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie insp. Robert Sielski oraz Komendant Komisariatu Policji Nowogardzie kom. Marcin Włodarczyk.

W ubiegły piątek (2 grudnia 2022 r.) w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych o profilu policyjnym. W tej ważnej uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie insp. Robert Sielski oraz komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie kom. Marcin Włodarczyk.  Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter.

Na zakończenie ślubowania insp. Robert Sielski pogratulował uczniom wyboru kierunku nauczania oraz wyraził ogromną nadzieję, że po zakończeniu szkoły średniej zawitają w szeregach goleniowskiej Policji.

Tradycyjnie uczniowie klasy mundurowej zaprezentowali pokaz musztry paradnej.

 

Klasa o profilu policyjnym funkcjonuje w I LO w Nowogardzie od 2011 r. od tego czasu wielu absolwentów wstąpiło w szeregi Policji.

Klasy policyjne zyskują coraz większą popularność wśród młodzieży a absolwenci tego profilu, którzy wiążą swoje plany zawodowe z naszą formacją są lepiej przygotowani do zdawania w przyszłości egzaminów do Policji.

asp. Anna Dygas

 

zdjęcia - Michał Kufta

  • Ślubowanie nowogardzkiej klasy policyjnej
  • Ślubowanie nowogardzkiej klasy policyjnej
  • Ślubowanie nowogardzkiej klasy policyjnej
  • Ślubowanie nowogardzkiej klasy policyjnej
Powrót na górę strony