Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w miniony weekend zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzali niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Wśród nich nie zabrakło również kierujących, którzy nie stosowali się do zakazu prowadzenia pojazdów.

Podczas przeprowadzanych kontroli na terenie powiatu goleniowskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wyeliminowali 7 kierujących, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się być 30-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który postanowił być uczestnikiem ruchu drogowego, mając aż 1,72 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci w wyniku kontroli ujawnili również 3 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydanych przez Sąd. Według obowiązujących przepisów, za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, kierujący podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nietrzeźwi kierowcy często są również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i podejmowanie rozsądnych decyzji, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. Kierowco nie jesteś sam ! Dbaj o zdrowie własne i innych.

 

 

st.sierż.Natalia Gogosza

  • Źródło: Marek Dudek
    Źródło: Marek Dudek, Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego
Powrót na górę strony