Internet bez przemocy- nasza wspólna misja
Przedstawiciele KPP w Goleniowie regularnie uczestniczą w spotkaniach, których celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie problematyki związanej z hejtem rówieśniczym, jego skutkami oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. W trakcie spotkań młodzież ma okazję zdobyć wiedzę na temat zagrożeń jakie wiążą się z nieodpowiednim zachowaniem w relacjach rówieśniczych oraz korzystaniem z internetu.
Hejt definiowany jest jako agresywne, obraźliwe lub poniżające wypowiedzi, które mogą być kierowane zarówno w internecie jak i w codziennym życiu. Osoby dotknięte hejtem mogą doświadczyć licznych negatywnych konsekwencji, w tym problemów emocjonalnych, taki jak depresja, lęk czy obniżone poczucie własnej wartości. W skrajnych przypadkach hejt może doprowadzić do myśli samobójczych, co podkreśla wagę tego zjawiska.
Warto zaznaczyć, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Osoby stosujące przemoc słowną wobec innych mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności prawnej. Uczestnicy spotkań zostali poinformowani o tym, że każdy przypadek hejtu powinien być zgłaszany odpowiednim służbom, a działania te mogą przyczynić się do eliminacji negatywnych zjawisk w społeczności.
Gdzie szukać pomocy?
112- Numer Alarmowy
116 111- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123- Kryzysowy Telefon Zaufania
800 12 12 12- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
222 309 900- Numer SOS Linia Pomocy Pokrzywdzonym
Edukacja młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz odpowiedzialnych zachowań w relacjach rówieśniczych jest priorytetem, na który Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie kładzie szczególny nacisk. Wspierając i edukując młodych ludzi przyczyniamy się do tworzenia zdrowszego i bezpieczniejszego środowiska dla wszystkich.