Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i zwierząt
Rozmowa, edukacja i przypomnienie o odpowiedzialności za swoich czworonożnych pupili – właśnie takie działania podjął dzielnicowy KP w Nowogardzie mł. asp. Marcin Olechnowicz. W ramach realizacji planu priorytetowego odwiedził mieszkańców swojego rewiru, by porozmawiać o problemie samowolnie poruszających się psów oraz zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą brak właściwego nadzoru nad zwierzętami.
-
Kontrola autobusu ujawniła szereg poważnych usterek
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie przeprowadzili kontrolę autobusu, który miał przewieźć dzieci na basen. W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze ujawnili szereg poważnych usterek technicznych, które mogły stanowić zagrożenie dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący za niesprawny stan techniczny pojazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł, a autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy.
-
Wiosna na sportowo
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zapraszamy do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
-
Eliminacje do XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2026”
W Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie odbył się pierwszy etap eliminacji do XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. W rywalizacji udział wzięli funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego goleniowskiej jednostki. Zwycięska para reprezentować będzie Komendę Powiatową Policji w Goleniowie na etapie wojewódzkim.
-
„Pomagamy i chronimy”… także kaczej rodzinie
Dzień Matki to wyjątkowy czas, który przypomina, jak ważna jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych. Wczoraj na jednej z ulic Nowogardu policjant pomógł kaczej rodzinie bezpiecznie przejść przez ruchliwą jezdnię.
-
Prawie pół kilograma narkotyków nie trafi na rynek. 40-latka zatrzymana przez goleniowskich funkcjonariuszy
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę, MDMA oraz lizaki zawierające THC. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy.
-
#zaginioneNIEzapomniane – cz.2
O zaginięciach dzieci, ciemnej liczbie przestępstw, a także o tym, dlaczego w tych sprawach najważniejsze jest zaangażowanie ludzi i dlaczego nie wolno odpuszczać. Zapraszamy na drugą część podcastu z kryminolożką i kryminalistyczką dr Joanną Stojer-Polańską, stworzonego w ramach II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
-
Dwa razy zatrzymana w pół godziny. Finał? 5000 zł mandatu dla nietrzeźwej rowerzystki
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Goleniowie dwukrotnie w ciągu niespełna 30 minut zatrzymywali tę samą rowerzystkę. 49-latka mimo wcześniejszej kontroli, wysokiego mandatu i zakazu dalszej jazdy ponownie wsiadła na rower. Efekt? Kolejne 2500 zł mandatu i w sumie aż 5000 zł kary.
-
Pijany, bez uprawnień i bez tablic. 30-latek na crossie zatrzymany przez policjantów z Goleniowa
Bez tablic rejestracyjnych, bez kasku, bez uprawnień i pod wpływem alkoholu – tak po ulicach poruszał się 30-latek na crossie zatrzymany przez policjantów OPI KPP w Goleniowie. Jakby tego było mało, jego cross nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz mężczyzna za swoją skrajną nieodpowiedzialność odpowie przed sądem.
-
2000 zł mandatu, 14 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy. 26-latek pędził 113 km/h w terenie zabudowanym
Pomimo licznych apeli i tragicznych zdarzeń na drogach, wciąż nie brakuje kierowców ignorujących obowiązujące przepisy. Tym razem policjanci goleniowskiej drogówki zatrzymali 26-letniego kierującego Volkswagenem, który w terenie zabudowanym jechał aż 113 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za swoją brawurową jazdę został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, otrzymał 14 punktów karnych, a także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.